Zjarri në një spital në Indi lë të vdekur 18 pacientë

A man inspects an ICU ward after a fire broke out in Vijay Vallabh COVID-19 hospital at Virar, near Mumbai, India, Friday, April 23, 2021. A fire killed 13 COVID-19 patients in a hospital in western India early Friday as an extreme surge in coronavirus infections leaves the nation short of medical care and oxygen. (AP Photo)
Prishtinë | 01 Maj 2021 | 10:15 | Nga Ekonomia Online

Një zjarr në një repart spitali COVID-19 në Indinë perëndimore la të vdekur 18 pacientë këtë të shtunë.

31 pacientë të tjerë në spitali në Bharuch u shpëtuan nga punonjësit e spitalit dhe zjarrfikësit dhe gjendja e tyre ishte e qëndrueshme, tha oficeri i policisë, shkruan Euronews, transmeton Klan Kosova.

Shkaku i zjarrit po hetohet, thanë zyrtarët.

Tragjedia vjen ndërsa India po lufton me rekorde globale për raste të reja të koronavirusit.

India ka më shumë e 19.1 milionë të infektuar teksa po këtë të shtunë ka vendosur një rekord ditor global me raste të reja ku raportoi 401 mijë e 993 mijë raste të reja dhe 3 mijë e 523 viktima.

Të ngjashme