Haradinaj takon aktivistët e fushatës “Besa Besë”: Duke fuqizuar prodhuesit vendorë, forcojmë shtetin tonë

Prishtinë | 07 Shk 2023 | 12:11 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim aktivistët e fushatës “Besa Besë” të kryesuar nga afaristi i njohur, Burim Piraj.

Pas takimit Haradinaj ka thënë se Taksa 100% i kishte inkurajuar prodhuesit vendorë për rritje të prodhimit dhe të potencialit të tyre.

“Gjatë qeverisjes sime rëndësi të veçantë i kemi kushtuar fuqizimit të prodhimeve “Made in Kosovo”. Taksa 100% e vendosur ndaj produkteve serbe, ndikoi pozitivisht në inkurajimin e prodhuesve vendorë për rritje të prodhimit dhe të potencialit të tyre”, ka shkruar Haradinaj.

Ai ka thënë se fuqizimi i prodhimeve vendore e forcon edhe shtetin.

“Në këtë frymë, kisha kënaqësinë në selinë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës t’i pres aktivistët e fushatës “Besa Besë”, kryesuar nga Burim Piraj, të cilët me aktivitetin e tyre po arrijnë sukses në vetëdijësimin e qytetarëve për konsumimin e prodhimeve vendore. Duke fuqizuar prodhuesin vendorë, forcojmë shtetin tonë. Përveç që janë burim i krijimit të vendeve të punës, ata janë kontribuesit më të mëdhenj për ekonominë e vendit, andaj meritojnë përkrahjen tonë të parezervë”, është shprehur Haradinaj.

Të ngjashme