Hudhra eliminon morrat

Prishtinë | 05 Kor 2018 | 14:15 | Nga

Morrat që rrinë në kokën njeriut janë insekte të vogla, të cilat nuk kalojnë 3 mm madhësi dhe i bashkëngjiten kokës për të thithur gjak. Ky lloj infektimi mund të prekë të gjithë, sidomos gjatë fëmijërisë, dhe zakonisht kjo sëmundje ngjitëse ndodh nga kontakti direkt mes kokave.
Ajo që ka rëndësi është të veproni shpejt dhe në mënyrë të drejtë për të parandaluar që ata të pushtojnë kokën tuaj.

Në artikullin tonë sot do të ndajmë me ju një kurë natyrore bazë hudhrën që do të ju ndihmojë për të eliminuar morrat, transmeton Top Channel.

Komponimet e squfurit të përfshira te hudhra dhe erë e saj depërtuese janë një ilaç i shkëlqyer kundër këtyre insekteve.

Përbërësit:
• 8 thelpinj hudhër
• 3 lugë vaj ulliri (42 g)

Si përdoret?

Shtypni hudhrat deri sa të keni një pure dhe e përzieni me vaj ulliri për të formuar një pastë me qëndrueshmëri të trashë.
• Aplikoni përzierjen në të gjithë kokën dhe e lini të qëndrojë për një orë.
• Më pas, lani flokët tuaj mirë, aplikoni balsam dhe pastaj i krihi.
• Përdoreni këtë mjet shumë herë gjatë javës.

Mos harroni se për të marrë rezultate të mira, ju duhet të përdorin këtë mjet në mënyrë të qëndrueshme, të shoqëruar nga masa të rrepta të higjienës personale.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme