Kadrijaj e quan të padrejtë arrestimin e deputetëve të Vetëvendosjes

Prishtinë | 24 Nën 2017 | 11:40 | Nga Albulena Avdiu Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadrijaj e quan të padrejtë arrestimin e tre deputetëve të Vetëvendosjes në hyrje të Kuvendit.

Kadrijaj tha se Kuvendi është vend pune dhe ka vende tjera ku mund të arrestohen, raporton Ekonomia Online.

“Sot jam intervistiar ne Stacionin e Policisë si e pandehur gjatë kohës kur u arrestua deputeti Albin Kurti. Ne po i përgjigjemi seancave gjyqësore. Ne konsiderojmë qe objekti i Kuvendit është vendpunim dhe nëse deputetët nuk i përgjigjen drejtësisë ka ende ku mund të arrestohen dhe nuk është e drejtë të arrestohen në Kuvend”, tha Kadrijaj.

Të ngjashme