Kafeja na jep energji dhe e mirë për shëndetin

Prishtinë | 22 Maj 2024 | 11:57 | Nga Ekonomia Online

Me siguri keni dëgjuar shumë për kafeinën dhe efektet e saj.

Por, një studim i fundit konfirmon edhe njëherë se kafeja dhe kafeina na japin një nxitje energjie e po ashtu sjellin edhe përfitime të mëdha shëndetësore.

Sipas një gazete britanike e cila ka publikuar raport të studimit të fundit, ka mjaft shumë arsye pozitive që kafeja duhet konsumuar çdo ditë.

Madje përfitimet më optimale të shëndetit nga kafeina, vijnë nga rreth 3 deri në 4 gota kafe në ditë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme