Kanada konfirmon mbështetjen e vazhdueshme për Kosovën

Prishtinë | 07 Dhj 2023 | 16:25 | Nga Ekonomia Online

Kanadaja e ka konfirmuar mbështetjen e vazhdueshme për Kosovën.

Kështu njoftoi ambasadori i Kosovës këtë vend Adriatik Kryeziu.

Ai është takuar me kryeministrin, Justin Trudeau.

Kryeziu tha në këtë takim, kanë biseduar për marrëdhëniet mes dyja vendeve.

“Kënaqësi çdo herë takimi me Kryeministrin e Kanadasë Justin Trudeau derisa biseduam dhe theksuam marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy vendeve”, tha ai.

Të ngjashme