Keqpërdorim i pozitës, zyrtares në Prishtinë i sekuestrohen para, DVR, telefon dhe dokumente

Prishtinë | 15 Mar 2023 | 10:49 | Nga Ekonomia Online

Mëngjesin e së martës që e lëmë pas, autoritetet kanë kryer një kontroll hetimore tek një femër kosovare në Prishtinë.

E njëjta dyshohet për veprën penale, Keqpërdorim i Pozitës Zyrtare.

Aksioni është realizuar në tri lokacione me urdhër të gjykatës, teksa policia raporton se janë sekuestruar edhe dëshmitë si vijon: para, DVR, telefon mobil dhe dokumente në lidhje me rastin.

Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Të ngjashme