Kështu mund ta shmangni pagjumësinë

Prishtinë | 13 Kor 2023 | 00:20 | Nga Ekonomia Online

Nëse vuani nga pagjumësia gjatë natës, ndoshta mund të jeni në telashe më shumë se sa që e mendoni. Pagjumësia është e tmerrshme për trupin tuaj, sidomos për mendjen.

Së pari e afekton përqendrimin dhe më pas shkakton depresion dhe dhimbje fizike, transmeton Klan Kosova.

Është shumë e rëndësishme që ju ta përmirësoni kualitetin e gjumit që të jeni më të shëndetshëm dhe më të lumtur.

Blijini vetes një dyshek të mirë

Krijoni një rutinë gjumi, flini gjithmonë në të njëjtën kohë

Shmangni pijet alkoolike dhe ato me sheqer e po ashtu edhe kafen

Krijoni një ambient të mirë gjumi

Bëni palestër

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme