Këto ushqime janë magjike për një lëkurë të shëndetshme!

Prishtinë | 23 Mar 2023 | 19:49 | Nga Ekonomia Online

Lëkura e njeriut është e ndjeshme ndaj dhe duhet trajtuar me kujdes të veçantë.

Por pavarësisht kremrave dhe maskave të ndryshme të cilat i aplikoni thuajse çdo herë, ka një sekret tjetër tek të pasurit një lëkurë të njomë dhe pa njolla.

Ajo që duhet të keni kujdes sipas dermatologëve britanikë, janë ushqimet të cilat i konsumoni në vakte të ndryshme.

Madje në një analizë të realizuar është bërë e ditur një listë me disa lloje ushqimesh të cilat shërbejnë për një lëkurë të ndritshme.

Avokado.

Farat e lulediellit.

Arrat.

Patatet e ëmbla.

Brokoli.

Specat e verdhë.

Vaji i peshkut.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme