Komuna e Pejës del me njoftim rreth faqes që iu është hakuar

Prishtinë | 16 Maj 2024 | 17:04 | Nga Ekonomia Online

Faqja e “facebook”-ut të komunë së Pejës dje dhe sot ka qenë cak i sulmeve kibernetike,.

Por, tani më me po merret policia e Kosovës dhe po heton rastin.

Ndërsa, kanë bëre të ditur se është hapur një faqe e re zyrtar e Komunës së Pejës.

Njoftim nga Komuna e Pejës:

Të nderuar qytetarë të Komunës së Pejës, të nderuar ju qe e shikoni faqen e facebook “Komuna Pejë”, fillimisht ju kërkojmë falje për disa postime dje dhe sot, por ju njoftojmë se faqja e me hershme është hakuar nga dikush qe nuk ja donë te mirën Qeverisjes Komunale të Pejës.

Me rastin janë duke u marrë Policia e Kosovës dhe presim zgjidhje të këtij rasti.

Na lejoni që të ju njoftojmë se Ne e kemi hapur një faqe të re, më qëllim të Transparencës dhe informimit sa me të shpejt për punën e Qeverisë Komunale të Pejës.

Të ngjashme