Krasniqi në përurimin e shtatores së Blair: Nderon mbështetjen e palëkundur për çlirimin e Kosovës

Prishtinë | 12 Qer 2024 | 18:56 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, bashkë me kryetarin e komunës së Ferizajt, Agim Aliun dhe ambasadorin e Mbreterisë së Bashkuar në Kosovë, Jonathan Hargreaves, kanë përuruar shtatoren e ish-kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, raporton Ekonomia Online.

Krasniqi ka ndarë disa fotografi në Facebook, teksa ka shkruar se kjo shtatore nderon lidershipin e tij të patrembur për çlirimin e Kosovës.

“Ky monument simbolizon shpresën tonë të pakufishme, miqësinë e përjetshme dhe mirënjohjen e përzemërt”, shkruan Krasniqi.

Postimi i plotë:

Sot, në Ferizaj përuruam shtatoren e ish-kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, duke nderuar lidershipin e tij të patrembur dhe mbështetjen e palëkundur për çlirimin e Kosovës. Ky monument simbolizon shpresën tonë të pakufishme, miqësinë e përjetshme dhe mirënjohjen e përzemërt.

Faleminderit, kryeministër Blair!

Të ngjashme