Kryesia e re e LDK-së, këta janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

Prishtinë | 09 Dhj 2023 | 14:20 | Nga Ekonomia Online

LDK ka zgjedhur sot Kryesinë e re të partisë pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm

Partisë do t’i prijë Lumir Abdixhiku i mbështetur nga Anton Quni si nënkryetar për Mërgatë, Hykmete Bajrami nënkryetare për politika zhvillimore, Gazmend Muhaxheri për organizim partiak, Lutfi Haziri për bashkëpunim rajonal dhe Doarsa Kica-Xhelili nënkryetare për Marrëdhenie me Jashtë.

Të ngjashme