Elton John thotë se Michael Jackson ishte i “sëmurë mendor”

Prishtinë | 14 Tet 2019 | 13:33 | Nga Ekonomia Online

Muzikanti dhe pianisti i famshëm anglez, Elton John, e ka quajtur yllin e muzikës pop, Michael Jackson, të sëmurë mendor.

Këngëtari, i cili pritet së shpejti të publikojë librin e tij më të titulluar “Me”, në këtë vepër është ndalur më shumë tek Jackson. Në të ai shkruante se njiheshin prej kohësh dhe se vitet e fundit të jetës së tij, ylli i popit nuk ishte më njësoj.

Ndër të tjerash, muzikanti thekson se gjendja e tij mendore ishte e rënduar.

“E kam njohur Michaelin që në moshën 13 apo 14-vjeçare. Ishte një fëmijë tepër i lezetshëm. Pastaj krejt papritur nisi të izolohej nga bota, njësoj siç ndodhi me Elvis Presleyn. Një Zot e di se çfarë droge po merrte, por sa herë që e takoja në vitet e tij të fundit të jetës, e vetmja gjë që mendoja ishte se ky i gjorë e ka të humbur. Ishte vërtet sëmurë mendërisht. Ishte e vështirë të kaloje kohë me të”, ka treguar ai.

Elton po ashtu rrëfen se si në një festë në shtëpinë e tij, ku ftoi edhe Michaelin, ky i fundit u largua nga të ftuarit dhe nisi të luante me djalin e shërbëtores së Eltonit.

“Nuk e di pse, por ai nuk e përballonte dot shoqërinë e të rriturve”, shprehet John.

Ndryshe, libri i Elton John, “Me”, do të publikohet të martën, por disa media ndërkombëtare kanë mundur të sigurojnë kopje të tij dhe diskutimet rreth atyre çfarë shkruhen kanë filluar prej kohësh.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme