Genta bashkëpunon me Irkenc Hykën për këngën e re

Prishtinë | 24 Dhj 2018 | 15:39 | Nga Ekonomia Online

Edhe një këngë e re do t’i bashkohet estradës muzikore shqiptare.

Katër muaj më parë ishte kënga e saj e fundit me klpi e titulluar “Papi”.

Dhe Genta Ismajli e cila kohëve të fundit nuk është aktive në muzikë siç ka qenë dikur, po sjellë një bashkëpunim.

Prive ka zbuluar se Ismaili do bëjë duet me këngëtarin Irkenc Hyka, i cili së fundmi ka realizuar disa hite dhe njihet për një muzikë ritmike me motive ballkanike.

Kënga do jetë tipike e kompozuar nga Irkenci megjithatë me shijen e Gentës brenda vargjeve.

Dyshja do realizojnë edhe videon, i cili do lansohet menjëherë pas vitit të ri.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme