Oprah, në një bashkëpunim të ri me Apple

Prishtinë | 18 Qer 2018 | 13:18 | Nga

Kompania gjigande Apple ka firmosur një kontratë multimilionëshe me Oprah Winfrey për të krijuar programe të reja origjinale.

Kjo kontratë u firmos pasi Apple ka riorganizuar përmbajtjen e programeve origjinale, duke konkurruar kokë më kokë me kundërshtarë të fortë si Netflix dhe Amazon.

“Këto programe të reja do të zhvillohen në prezencën e Oprah Winfrey si pasojë e aftësisë së saj për të krijuar lidhje të forta me audiencën,” u shpreh Apple në një deklaratë të premten.

Winfrey deklaroi se marrëveshja me kompaninë nuk do të ndikojë në kontratën e saj me OWN, rrjeti televiziv të cilin ajo e lançoi në 2011.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme