Kurti pas takimit me kryeministrin Kovaçevski: Maqedonia e Veriut është një partner dhe aleat i rëndësishëm për Kosovën

Prishtinë | 18 Mar 2023 | 11:19 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i vendit, Albin Kurti poas tajkimit me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski ka thënë se ishte i mirëpritur para takimit të sotëm të nivelit të lartë në Ohër.

Kurti e ka falënderuar kryeministrin Kovaçevski që e ka pritu këtë fundjavë.

“Maqedonia e Veriut është një partner dhe aleat i rëndësishëm për Kosovën dhe rajonin, me të cilin ne dëshirojmë të punojmë edhe më ngushtë në vlerat dhe prioritetet e përbashkëta”, ka shkruar Kurti.

Të ngjashme