Kusari-Lila: Komisioni i propozuar nga VV-ja, do të udhëhiqet nga Muja dhe Abazi

Prishtinë | 05 Maj 2022 | 15:41 | Nga Ekonomia Online

Shefja e grupit parlamentar të VV-së Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se janë të përkushtua të prezantojbë një raport para kësaj legjislature , në mënyrë qëtë shihet se kush janë shkaktarët aktual të krizës në Kosovë.

Ajo bëri të ditur se komisioni hetimor i propozuar nga opozita do të udheheqët nga Armend Muja dhe Haki Abazi.

“Ky propozim ka ardhur si propozim ngërçet që kanë hyrë partitë opozitare. Kërkesa jonë ka të përfshira edhe pikat që ka të propozuara opozita. Kjo kërkesë për krijimin e komisionit hetimor ishte prej vitit 2006. Jemi të përkushtua të prezantojmë një raport para kësaj legjislature dhe kush janë shkaktarët aktual të krizës në Kosovë. Nga grupi i VV-së, marrinë pjesë Armend Muja, Haki Abazi”, ka deklaruar Kusari-Lila.

Të ngjashme