Ky është kandidati i Vetëvendosjes, që edhe pas zgjedhjeve kërkon votën tuaj

Prishtinë | 09 Kor 2017 | 13:52 | Nga

Edhe pse zgjedhjet kanë përfunduar gati tash e një muaj, kandidati për deputet i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Vetëvendosjes Emrush Xhemajli, ende është duke e kërkuar votën e qytetarëve përmes facebook-ut.

Nuk dihet nëse është duke ndodhur kjo me apo pa vetëdijen e tij, por që nga përfundimi i zgjedhjeve shumë personave është duke iu shfaqur në profilet e tyre fotografia e Emrush Xhenajlit dhe thirrja e tij që të votohet numri i tij dhe i partisë.

Kjo po ndodhë për shkakun se kandidati Xhemajli gjatë kohës së fushatës ka sponsorizuar në facebook më shumë seç duhet.(IndekOnline)

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme