Mish pule me kërpudha dhe brokoli

Prishtinë | 08 Pri 2020 | 12:23 | Nga Ekonomia Online

Nëse po kërkoni diçka të lehtë, të shijshme dhe të shpejtë për përgatitje atëherë kjo recetë është për ju.

Për drekën tuaj ju  mund të përgatisni mish pule me kërpudha dhe brokoli.

Këto janë përbërësit:

– 500 g gjoks pule,

– 250 g kërpudha

– 500 g brokoli,

– 1 filxhan supë pule,

– 1/3 filxhan salcë soje,

– ¼ filxhan miell,

– 3 thelpinj hudhre,

– 1 lugë e vogël xhenxhefil,

– 2 lugë të vogla vaj susami,

– 1 lugë e vogël sheqer ngjyrë të kaftë,

– Kripë,

– Piper.

Supën e pulës më mirë është ta përgatitni nga eshtrat e pulës, me perime dhe erëza sipas dëshirës.

Për të qenë gjella sa më e shijshme, përgatiteni në oriz të marinuar.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme