Pini sa më shumë ujë kur keni kokëdhimbje

Prishtinë | 10 Sht 2020 | 23:59 | Nga Ekonomia Online

Uji i pijshëm mund të ndihmojë në parandalimin dhe trajtimin e dhimbjeve të kokës

Dehidratimi mund të shkaktojë dhimbje koke dhe migrene në disa.

Disa studime kanë treguar që uji mund të lehtësojë dhimbjet e kokës tek ata që janë të dehidratuar.

Sidoqoftë, kjo duket se varet nga lloji i dhimbjes së kokës, njofton klankosova. Një studim i 18 personave zbuloi se uji nuk kishte asnjë efekt në shpeshtësinë e dhimbjeve të kokës, por reduktoi disi intensitetin dhe kohëzgjatjen.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme