Liverpool prezanton fanellën e re për sezonin 2021/22

Prishtinë | 20 Maj 2021 | 09:42 | Nga Ekonomia Online

Zakonisht klubet evropiane bëjnë prezantimin e fanellave të tyre në 2 apo 3 javët e fundit të sezonit paraprak.


Këto fanella janë të frymëzuar nga viti 1964, kur Reds po drejtoheshin nga Bill Shankly.

Dizajimin e këtyre fanellave e ka bërë brendi i njohur amerikan, Nike dhe ato do të jenë të gatshme edhe për ndeshjen e fundit të sezonit, në qoftë se Liverpool pranon të luajë me to.

Në uebsajtin e tyre zyrtar, Liverpool ka njoftuar se fanellat do të dalin në shitje më 3 qershor dhe mund t’i porositni aty.

Kjo fanellë do të jetë përfaqësim i fuqisë, energjisë dhe rrezikut – në 2021-22.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme