Luis Alberto vazhdon kontratën me Lazio

Prishtinë | 29 Sht 2020 | 14:22 | Nga Ekonomia Online

Luis Alberto ka vazhduar kontratën me Lazion. Sulmuesi spanjoll pas një sezoni fantastik me kryeqytetasit është shpërblyer me kontratë të re nga klubi.

28-vjeçari, që është në vitin e fundit të kontratës me klubin italian, do të mbetet në Serie A, deri në vitin 2024.

Alberto sezonin e shkuar kontribuoi me gjashtë gola dhe 16 asistime, duke qenë një ndër lojtarët kryesorë te Lazio, transmeton KOHA.

Spanjolli është pjesë e klubit italian që nga viti 2016, kur u transferua nga Liverpooli.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme