Lushtaku: Mitrovicasit fitoren e PDK-së do t’ia dedikojnë Thaçit e Veselit

Prishtinë | 13 Jan 2021 | 20:54 | Nga Ekonomia Online

Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Mërgim Lushtaku, ka qenë sonte për vizitë në Komunën e Mitrovicës.

Lushtaku bëri të ditur se ndaluan në lagjen ‘’Shipol’’, ndërsa shprehet se panë gatishmëri për rikthimin e PDK-së në udhëheqje të vendit, njofton Klan Kosova.

”Takim mjaftë shpresëdhënës në lagjen Shipol të Mitrovicës.

Vërehet një gatishmëri dhe entuziazëm i pashoq në strukturat lokale të PDK-së në Mitrovicë, për rikthimin e PDK-së në udhëheqje të vendit, sidomos në këtë periudhë me sfida të shumta.

Mitrovicasit do të kontribuojnë me tërë qenien e tyre në fitoren e PDK-së.

Mitrovicasit këtë fitore do t’ia dedikojnë Kryetarit z. Kadri Veseli dhe Presidentit z. Hashim Thaçi të cilët padrejtësisht qëndrojnë në Hagë”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme