Mahrez kalon te Arsenali

Prishtinë | 02 Kor 2017 | 16:59 | Nga

Arsenali kanë vendosur të nënshkruajnë me Riyad Mahrezin. ‘Calciomercato’ raporton se Arsenali do të nënshkruajë me anësorin algjerian të Leicester City në ditët e ardhshme.

Mahrez ka vendosur të largohet nga Leicester City, dhe për të interesohej edhe Barcelona. Por, duke parë se një ofertë nga Barcelona ende nuk ka ardhur, 26 vjeçari ka vendosur t’i bashkohet Arsenalit.

Vlen të ceket se Mahrez ishte lojtar kyç në suksesin historik te Leicester Cityt, kur në vitin 2016 fituan titullin e Premierligës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme