Majoneza ndihmon flokët e dëmtuara

Prishtinë | 14 Mar 2023 | 18:36 | Nga Ekonomia Online

Nëse flokët e juaja janë të dëmtuara apo nuk ju rriten, ju duhet të filloni të përdorni maskën e majonezës.

Sipas Health Line, majoneza ka përfitime të mëdha për flokët e njeriut pasi ajo mundëson rritjen e tyre, gjithashtu edhe ndihmon flokët që janë të dëmtuara nga ngjyra.

Krejt çka duhet të bëni është që të merrni një filxhan majonezë, dhe fillojeni ta aplikoni në flokët e juaja duke filluar nga rrënjët.

Mbajeni për 20 minuta dhe më pas pastrojeni, menjëherë, transmeton Klan Kosova.

Pos kësaj ju do të keni edhe dredhat e flokëve më të theksuara, ndërsa ato të drejta do të jenë më shkëlqyeshme.

Të ngjashme