Manchester City përgatit ofertën për Jack Grealish

Prishtinë | 25 Qer 2021 | 12:59 | Nga Ekonomia Online

Manchester City do t’i ofrojë 100 milionë funta për Jack Grealish pas përfundimit të Kampionatit Evropian.

Sportsmail zbuloi ekskluzivisht muajin e kaluar se City ishte i gatshëm të thyej rekordin e transferimeve britanike për yllin 25 vjeçar të Aston Villa, shkruan dailymail, transmeton Klankosova.tv

Bisedimet midis dy klubeve kanë përparuar me shpejtësi dhe City i cili ende dëshiron të nënshkruajë Harry Kane nga Tottenham këtë verë, tashmë kanë rënë dakord për një marrëveshje.

Grealish aktualisht është i angazhuar me skuadrën e Gareth Southgate dhe kohët e fundit luajti për anglezët në fitoren 1-0 ndaj Republikës Çeke të martën.

Ndërkohë, Manchester City po kërkon gjithashtu të sjellë edhe Harry Kane nga Tottenham këtë verë së bashku me Grealish.

Sulmuesi 27 vjeçar i tha Tottenhamit muajin e kaluar se ai dëshiron një lëvizje në një klub që mund t’i japë atij shanse reale për të fituar Premier League dhe Champions League.

Si rezultat i ardhjeve të mundshme të Grealish dhe Kane, Guardiola mund të zgjedhë të shesë disa nga sulmuesit.

Sportsmail zbuloi muajin e kaluar se City do të dëgjojë ofertat për Raheem Sterling dhe Riyad Mahrez.

City sezonin e kaluar e fitoi titullin e Premier League me lehtësi, por që në Ligëne Kampionëve u mund në finale nga Chelsea.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme