“Na përfaqëson denjësisht në mbarë botën”- Rita Ora nderohet me “Çelësin e Qytetit” në Prishtinë

Prishtinë | 28 Nën 2023 | 14:31 | Nga Ekonomia Online

Këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora i është dhuruar “Çelësi i Qytetit” nga kryetari i Komunës (Bashkisë) së Prishtinës, Përparim Rama për përfaqësimin me dinjitet që i ka bërë Shqipërisë në mbarë botën.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Rama përmes një postimi në rrjetet sociale, ku gjthashtu i ka falenderuar çiftin për vizitën e tyre në Kosovë.

“Fantastikë Rita Ora e Taika Ëaititi ishte kënaqësi të ju kishim në Prishtinë! Në emër të Kryeqytetit, ju dhuruam ‘Çelësin e Qytetit’ për emocionet e veçanta që na dhuroni, dhe Rita përfaqësimin e dinjitetshëm që na bën në mbarë botën. Faleminderit Rita për dhuratën, albumi yt i ri është fantastik!

Prishtina ju pret me zemër hapur sot e përherë”- ka shkruar ai.

Artistja së bashku bashkëshortin,Taika Waititi prej disa ditësh ndodhet në Prishtinë, ku festoi edhe 33-vjetorin e lindjes.

Ajo është pritur nga kryetari i komunës, Rama, kryeministri Albin Kurti si dhe nga presidentja Vjosa Osmani.

Të ngjashme