Kamionët me ndihma të mbledhura nga OEK-u kanë mbërritur në kufirin me Shqipërinë

Prishtinë | 28 Nën 2019 | 13:29 | Nga Hasan Hoti

Kamionët me ndihma të mbledhura nga Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) kanë mbërritur në kufirin me Shqipërinë, raporton Ekonomia Online.

Ndihma të shumta rroba e ushqime janë dërguar për në Shqipëri gjatë këtyre ditëve nga i gjithë vendit.

Tërmeti që ndodhi më 26 nëntor në Shqipëri shkaktoi mbi 40 viktima dhe mbi 600 të lënduar.

LEXONI EDHE:

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme