Komuna e Prishtinës ngjyros vendkalimin për këmbësorë me ngjyrat e flamurit të LGBTI-së

Prishtinë | 12 Tet 2020 | 13:01 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Sot, në Kosovës shënohet “Java e krenarisë”, me qëllim të mbështetjes dhe garantimit të drejtave të komunitetit LGBTI (homoseksual, lesbike, biseksual, transgjinor dhe interseksual) në vend dhe kudo në botë.

Ndërsa, Komuna e Prishtinës ka ngjyrosur vendkalimin për këmbësorë përballë objektit të saj me ngjyrat e flamurit të LGBTI-së.

Të ngjashme