Kryetari i Graçanicës: Krishtlindja ka një bukuri të veçantë kur pritet në Kosovë

Prishtinë | 07 Jan 2019 | 08:54 | Nga Ekonomia Online

Banorët e Graçanicës dhe zonave përreth kanë marrë pjesë në festës e Krishtlindjeve të organizuar në oborrin e manastirit të Graçanicës.

Kryetari i kësaj komune, Sërxhan Popoviq ka thënë me këtë rast për Tanjug se banorët janë të shqetësuar dhe të mërzitur në lidhje me lëvizjet e përditshme të autoriteteve kosovare.

Ai tha se Dita e Krishtlindjeve festohet në Graçanicë në një mënyrë shumë të bukur.

Popoviq shtoi se kjo kremtë ka një hijeshi të veçantë kur ajo pritet në Kosovë.

Sipas tij, serbët në Kosovë duhet të kujdesen për atë që “paraardhësit e tyre i kanë lënë dhe sot më shumë se kurrë duhet të punojmë për unitetin e popullit serb”/

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme