Mblidhet Sindikata e sektorit privat, shkak greva e punëtorëve teknik e të sigurimit në spitale

Prishtinë | 18 Dhj 2020 | 11:22 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryetarët e shoqatave të punëtoreve teknik dhe sigurimit të cilët janë në grevë kanë mbajtur mbledhjen e radhës, raporton Ekonomia Online.

Kreu i kësaj Sindikate, tha se pas takimit do të ketë konferencë për medie.

Rreth 2 000 punëtorë teknikë në spitalet dhe Qendrat e Mjekësisë Familjare kanë hyjnë në grevë, nga 14 dhjetori pas mosrealizimit të kërkesave për pagesat shtesë nga Qeveria.

LEXONI EDHE:

Lexo më shumë:

Të ngjashme