Parashikimi i motit në Shqipëri

Prishtinë | 20 Nën 2020 | 09:37 | Nga Ekonomia Online

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot në Shqipëri parashikohet me kthjellime dhe vranësira në dendësim.

Reshjet e shiu do të jenë me intensitet të ulët përgjatë vijës bregdetare, në veriperëndim e ultësirën perëndimore.

Era do të fryjë në drejtimin juglindje-jugperëndim e lehtë e mesatare në bregdet, duke u pasuar nga valëzim në dete i forcës 2 dhe 3 ballë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme