Parashikimi i motit për sot

Prishtinë | 17 Kor 2019 | 07:51 | Nga Ekonomia Online

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperatura minimale do të lëvizin nga 12-14 gradë celsius, ndërkaq maksimalja e ditës pritet të arrijë në 25 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme