Parashikimi i motit për këtë fundjavë

Prishtinë | 21 Pri 2018 | 09:17 | Nga

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, këtë fundjave do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperatura maksimale pritet të jetë ndërmjet 23-25 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike mbetet ë lartë, mbi vlerat e normales. Indeksi UV në kufijtë e rrezikshmërisë.

Do të ftyjë erë nga drejtimet e ndryshme, e lehtë deri mesatare.

Në javën e ardhshme pritet të ketë reshje, por temperaturat do të jenë të larta, mbi vlerat e mesatareve.

Të ngjashme