Qeveria merr vendim për shpronësimin e disa pronave

Prishtinë | 13 Tet 2021 | 11:03 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Qeveria e Kosovës, ka marr vendim për shpronësim për ndërtimin të rrugës nacionale N2 Prishtinë-Mitrovicë, gjithashtu ka miratuar edhe kërkesën e Korporatës Energjetike të Kosovës për nevojat e tyre për shpronësim si dhe për zgjerimin dhe rehabilitimin e rrugës ekzistuese në fshatin Bajgorë, raporton Ekonomia Online.

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu, tha de janë mbajtur dëgjime publike për këto shpronësime.

“Meqë shpronësim i tyre është i domosdoshëm. Departamenti ka konstatuar dhe kërkon nga Qeveria e vendit të merr vendim, për nevojat energjetike”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme