Vdekja e polices në Gjilan, deklarohen nga Prokuroria

Prishtinë | 14 Maj 2024 | 16:06 | Nga Ekonomia Online

Prokuroria Themelore e Gjilanit është deklaruar rreth rastit ku një zyrtare policore është gjetur e vdekur në shtëpinë e saj.

Zëdhënësja e kësaj prokurorie Liridona Xheladini, në një përgjigje për Klankosova.tv tha se rasti po cilësohet si “Vdekje e dyshimtë”.

“Referuar pyetjeve tuaja ju njoftojmë se për këtë rast me urdhër të prokurorit të shtetit trupi i pa jetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për kryerjen e autopsisë dhe rasti është cilësuar si ‘’Vdekje e dyshimtë’’, tha Xheladini.

“Për të gjitha veprimet e mëtutjeshme do të jeni të informuar me kohë”, shtoi ajo.

Të ngjashme