Sot përkujtohen personat e zhdukur

Prishtinë | 31 Dhj 2018 | 08:20 | Nga Ekonomia Online

Sot do të bëhen homazhe para përmendores dedikuar personave të zhdukur.

Komisioni Qeveritar për Persona të Zhdukur përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se sot, më 31 dhjetor 2018, me rastin e ndërrimit të moteve, përfaqësues të institucioneve të angazhuara në procesin e ndriçimit të fatit të personave të zhdukur, si dhe përfaqësues të Shoqatave të Familjeve të Personave të Zhdukur, do të bëjnë homazhe pranë ‘Përmendores dedikuar personave të zhdukur’.

Përmendorja dedikuar personave të zhdukur gjendet përballë ndërtesës së Kuvendit të Republikës së Kosovës, ndërsa homazhet do të mbahën në orën 11:00.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme