Në Katedralen “Shën Nënë Tereza” hapet Tregu i Krishtlindjes

Prishtinë | 01 Dhj 2018 | 17:48 | Nga Ekonomia Online

Në Katedralen “Shën Nënë Tereza” në Prishtinë sot do të hapet Tregu i Krishtlindjes nga ora 19:00 ku do të shërbehet verë e vëluar, hot chocholate, çaj i nxehtë si dhe dekorime për krishtlindje.

Këtë e bëri të ditur zëdhënësi i Kishës Katolike të Kosovës, Fatmir Koliqi, përmes një postimi në Facebook.

Ai ka treguar se ky treg do të jetë i hapur gjatë gjithë muajit dhjetor çdo ditë nga ora 17:00 deri në 22:00.

Të hollat që do të mblidhen do të dedikohen bamirësi.

Ky është postimi i plotë i Koliqit:

SOT HAPET TREGU I KRISHTLINDJES TE KATEDRALJA

ORA 19:00

Gjithçka gati për hapjen e Tregut të Krishtlindjes te Katedralja Shën Nënë Tereza në Prishtinë, në ora 19:00 ku do të shërbehet verë e vëluar, hot chochlate, çaj i nxehtë, të shoqëruar me muzikë të Adventit dhe të Krishtlindjes.

Në Treg mund të gjeni edhe Kurora të Adventit dhe dekorime tjera të Krishtlindjes dhe Vitit të Ri.

Tregu do të jetë i hapur gjatë gjithë muajit dhjetor, çdo ditë nga ora 17:00-22:00.

Të gjithë hyrat nga shitjet dedikohen për bamirësi.

Mirë se vini!

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme