Nënkryetari i LDK-së: Ne shkojmë në zgjedhje të reja nëse qeveria është e gatshme

Prishtinë | 07 Pri 2022 | 08:07 | Nga Ekonomia Online

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka folur për mundësinë e shkuarjes së vendit në zgjedhje të reja.

Haziri i pyetur për këtë çështje, ka thënë se në krye të Qeverisë kemi një kryeministër i cili qysh ditën e parë ka kërcënuar me shkuarje në zgjedhje.

Nënkryetari i LDK-së ka thënë se ata janë të përgatitur edhe për një skenar të tillë.

“Ai ka kërcënu ditën e parë me na çu në zgjedhje. Me rastin e zgjedhjes së presidentes ka thanë, nëse nuk votohet me e ndryshu ligjin për zgjedhje, kemi me shku në zgjedhje.

Pa hy hiç në Qeveri ka mendu me shku në zgjedhje. Kjo nuk është e re. Pas një viti me thanë po shkojmë në zgjedhje, ne jemi të përgatitur, ne nuk kemi nevojë as me nxjerr pluhur a është kohë e mirë, a është kohë e favorshme. Kemi pasur një parti politike që sa herë që kanë dalë mirë në sondazhe e kanë çu bvendin në zgjedhje. A është e gatshme me i rreziku 7 milionë euro vetëm me e çu vendin në zgjedhje, le ta bon kalkulimin ne dalim në zgjedhje. 1 vjet njerëzit e kanë pa formën e qeverisjes dhe munden me e shprehë prapë votën politike”, ka thënë Haziri në kanal 10.

Të ngjashme