Nis mësimi në disa shkolla të Kamenicës

Prishtinë | 06 Sht 2022 | 09:16 | Nga Ekonomia Online

Në komunën e Kamenicë ka nisur mbajtja e mësimit në disa shkolla.

Kështu ka bërë të ditur zëdhënësja e kësaj komune, Lidijona Marovca.

“Po, procesi i mësimit ka nisur në disa shkolla. Aktualisht jemi për vizitë nga afër në shkollën “Hasan Prishtina” në Busavatë. Por, ka edhe shkolla të tjera që e kanë nisur mësimin pjesërisht në disa paralele”, është shprehur Marovca për Klankosova.tv.

Kujtojmë se katër komunat që udhëhiqen nga Lëvizja Vetëvendosje, duke përfshirë edhe Kamenicën, kanë bërë thirrje që greva të ndërpritet dhe të nis mësimi, pasi sipas tyre, me Ligjin për Paga dhe me Pakon për Përballje me Inflacionin, qeveria ka bërë punën e saj.

Të ngjashme