Nuk i pranuan brenda Madonën dhe Donald Trump, mbyllet restoranti italian

Prishtinë | 07 Dhj 2023 | 13:38 | Nga Ekonomia Online

Restoranti italian “La Latteria di via San Marco” që refuzoi ti shërbente ikonës së muzikës pop, Madonna dhe Donald Trump do mbyllet së shpejti, për shkak se pronarët e tij , çiftit Arturo dhe Maria Maggi do të dalin në pension pas 50 viteve shërbim.

Sipas “Corriere Dellaserra”, më 22 dhjetor resotoranti do të mbyllet përfundimisht, dhe fëmijët e çiftit nuk do të mund të marrin trashëgiminë e prindërve.

“Nuk është vetëm çështje marrëveshje për çmimin, thonë pronarët por edhe për qëllimet e atij që do të hyjë. Ky është një biznes që funksionon, do të ishte mençuri të mos e ndryshoje shumë. Duhet të dihet se këtu nuk pranohen rezervime dhe kjo është për të gjithë, klientë të rëndësishëm dhe klientë të zakonshëm. E fundit që u përball me këtë ishte Madonna”– shkruan gazeta.

Kohë më parë ditën e dielë në këngëtarja donte të shijonte një drekë tipike milaneze, megjithatë pronarët nuk e kanë hapur restorantin pasi e diela është gjithashtu një ditë e shenjtë për çiftin Maggi, dita tradicionale e mbylljes së restorantit. As thirrjet, as protestat e intervencat e këngëtares nuk ishin të mjaftueshme.

“E pamundur, nuk bëjmë përjashtime. Kemi refuzuar edhe Donald Trumpin’- i thanë çifti Madonnës kohë më parë.

“Madona nuk është i vetmi personazh i famshëm që nuk arriti të hante tek ne”, thonë menaxherët e restorantit, teksa shtuan: “Dhjetë vjet më parë kemi refuzuar edhe Donald Trumpin. Ai nuk ishte ende president i Shteteve të Bashkuara, por një magnat amerikan. Një person nga stafi i tij donte të rezervonte lokalin për të, por ne nuk pranojmë rezervime. Dhe Trump nuk donte sigurisht të priste radhën e tij në trotuar. Nga ana tjetër ky restorant është ndjekur nga amerikanët jo vetëm sepse ‘spaghetti’ me limon dhe speca u fut në menunë e Shtëpisë së Bardhë gjatë presidencës së Obamës, por edhe falë një artikull të botuar vite më parë në New York Times.”

Të ngjashme