Numërohen mbi 33 mijë vota nga diaspora, VV-ja merr mbi 26 mijë vota

Prishtinë | 03 Mar 2021 | 10:27 | Nga Ekonomia Online

Mbi 33 mijë vota nga diaspora janë numëruar deri të mërkurën (sot) në ora 09:00 në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve.

Sipas tabelës së rezultateve, nga saktësisht 33 mijë e 488, Lëvizja Vetëvendosje ka marrë gjithsej 26 mijë e 79 vota.

Procesi i numërimit të këtyre votave ka nisur të martën (dje) në mëngjes, ndërkaq pritet të përfundojë sot, bazuar në shpejtësinë me të cilën po numërohen votat në QNR.

Sipas të dhënave nga QNR (tabela e përditësuar në ora 09:00) rezultatet janë si më poshtë:

LVV – 26,079 vota

LDK – 2,829 vota

PDK – 2,486 vota

AAK – 944 vota

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme