Pacolli: Dikush duhet të marrë përgjegjësi në udhëheqjen e vendit

Prishtinë | 09 Shk 2022 | 16:14 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryetari i AKR-së , Behgjet Pacolli tha se në ditën e sotme jeta e njerëzve është bërë sfiduese e se çmimet po rriten ndërkohë që pagat nuk janë rritur.

“Asnjë veprim parandalues nuk u ndërmorrë për krizë energjetike. Energjia do të jetë e paqëndrueshme. Kekrojmë jetë më të mirë. Është momenti i fundit për të ndërhyrë në ekonomi. Kosova po përballet me krizë të rëndë ekonomike dhe sociale. Nuk mund të punohet në këtë mënyrë. Sot qytetarët e kanë sfidë pagesën e energjisë elektrike. Kjo është zhgënjim i madh për vendin. Dikush duhet të marrë përgjegjësi në udhëheqjen e vendit. Merrni eksperta dhe jo vetëm militantë”, tha Pacolli raporton Ekonomia Online.

Të ngjashme