Pastroni tualetin me sodë buke dhe uthull

Prishtinë | 20 Maj 2023 | 20:17 | Nga Ekonomia Online

Disa njerëz kanë dëshirë që të kenë shtëpinë e pastër.

Kështu ata njerëz harxhojnë para të mëdha për të blerë produktet të shtrenjta të pastrimit.

Tualeti është një ndër ato objekte që duhet pastruar vazhdimisht, pasi në këtë mënyrë bëhet i mundur dezinfektimi i saj.

Por nuk mjafton me kaq pasi patogjenët agresivë dhe bakteret e ndryshme mbesin sërish brenda saj.

Për t’i rikthyer pastërtinë dhe shkëlqimin mjafton të shtoni në një enë 1 gotë uthull të bardhë rrushi dhe 2 lugë sodë buke.

Lërini të veprojnë për 15-20 minuta, më pas fërkojeni me furçë dhe lajeni me ujë të bollshëm.

Të ngjashme