PDK-ja zyrtarizon 6 kandidatë për deputetë nga Mitrovica

Prishtinë | 13 Jan 2021 | 20:34 | Nga Ekonomia Online

Finalizimi i listave për kandidatë në Kuvendin e Kosovës po shkon drejtë kompletimit.

Partia Demokratike e Kosovës, dega në Mitrovicë ka propozuar pesë emra të njohur nga ky subjekt politik, dhe një emër do të propozohet nga qendra.

Kandidatët që morën miratimin e degës së PDK-së në Mitrovicës janë:Bedri Hamza, Valdete Idrizi, Donjet Bislimi, Vesa Broja dhe Rrustem Musa.Ndërsa nga qendra pritet të kandidohet edhe ish deputetja nga Mitrovica, Besa Ismaili.Kandidimin e këtyre figurave, për Jepi zë e kanë konfirmuar edhe nga subjekti politik i PDK-së.J

Jepi zë merr vesh, se edhe dega e veriut në Mitrovicë do të kandidojë një emër, e ai mund të jetë një doktor i njohur.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme