Adem Salihaj, Fatmir Rexhepi e Shpejtim Bulliqi jashtë liste

Prishtinë | 23 Maj 2017 | 14:41 | Nga

Lidhja Demokratike e Kosovës sapo bëri publike listën e kandidatëve të saj për deputetë. Në listë nuk figurojnë zërat kundërshtues të demarakcionit.

Aty nuk është emri i Fatmir Rexhepit, Adem Salihajt e Shpejtim Bulliqit.

Po ashtu bie në sy që në krye të listës nuk është as Sabri Hamiti, as Vjosa Osmani, as Arben Gashi e Nuredin Ibishi. Në krye të listët janë Kryetarja e Forumit të Gruas dhe Kryetari i Forumit Rinor si dhe bashkëpunëtorja e ngushtë e Isa Mustafës, Vlora Dumoshi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme