Ahmeti: PSD s’e mbështet dialogun e udhëhequr nga Thaçi

Prishtinë | 25 Kor 2018 | 11:54 | Nga Mehmet Krasniqi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti, ka mohuar mundësinë qe parti e tij të mbështesë dialogun më Serbinë, të udhëhequr nga presidenti Thaçi.

Ai ka thënë se procesi është jo transparent dhe nuk ka informata rreth tij. Si i tillë, sipas tij ky proces nuk do ta ketë përkrahjen e PSD, raporton Ekonomia Online.

Ahmeti ka thënë se, nëse gjithçka është e vendosur, opozita s’ka pse të shkojë në Bruksel vetëm sa për fotografi dhe pastaj të shpërndahet faji për marrëveshjen përfundimtare.

“Na nuk kemi asnjë informatë se çka po ndodh. Në asnjë mënyrë nuk e kanë përkrahjen tonë në këtë proces jo transparent. Kemi kërkuar që çështja të diskutohet në Kuvend dhe të mandatohet dikush. S’po shoh interesim real për pjesëmarrjen e opozitës as nga presidenca. Diskutimet për rendin e Kosovës janë të papranueshme”, tha Ahmeti, raporton Ekonomia Online.

Lexo më shumë:

Të ngjashme