Ambasadori Kosnett: Prioritete për Kosovën janë edukimi dhe rinia

Prishtinë | 25 Sht 2019 | 18:01 | Nga Ekonomia Online

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se prioritete për Kosovën duhet të jenë edukimi dhe rinia.

Kosnett ka thënë kështu përmes një postimi në rrjetin social Twitter, transmeton Klan Kosova.

“I lumtur të shoh industrinë e filmit dhe studentët që bashkëpunojnë gjatë shfaqjes së filmave nga projekti i Qendrës Kinematografike Kosovare. Edukimi dhe rinia janë prioritete për Kosovën, kjo është një mënyrë për të inspiruar të rinjtë gjatë rritjes së industrisë së filmit”.

Ambassador Philip S. Kosnett@USAmbKosovo

Great to see #Kosovo film industry and students collaborate during @FilmShowcase and @QKK_Kosova project. Education and youth are priorities for #Kosovo – this is a way to inspire youth while growing Kosovo’s film industry.

View image on Twitter

84:00 PM – Sep 25, 2019Twitter Ads info and privacySee Ambassador Philip S. Kosnett’s other Tweets

Të ngjashme