Ambasadori rus në Beograd: Qëndrimi i Amerikës për dialogun duhet analizuar

Prishtinë | 10 Tet 2019 | 10:57 | Nga Ekonomia Online

Ne kemi theksuar në mënyrë të përsëritur që, mbi të gjitha, qëndrimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Kosovën dhe negociatat duhet të analizohen.

Deri më tani, ne nuk shohim ndryshime në këtë qëndrim që do të jepnin një shans më të mirë për dialog. Të Dërguarit Specialë dhe emërimi i tyre janë thjesht atribute të jashtme.

Kështu e komentoi Alexander Botsan-Kharchenko, ambasadori rus në Beograd, për Novosti, vendimin e presidentit amerikan Donald Trump për të emëruar Richard Grenell si të dërguar special për negociatat Beograd-Prishtinë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme