Zbulohet një laborator droge në Leposaviq, arrestohet një person e një tjetër në arrati

Prishtinë | 07 Maj 2024 | 18:41 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka zbuluar një laborator droge në fshatin Miokoviçe të Leposaviqit.

Lajmin e ka konfirmuar zëvendësdrejtori i policisë për rajonin e veriut, Veton Elshani.

“Në lidhje me rastin, një person është arrestuar dhe një tjetër është në kërkim nga ana e policisë”, është shprehu Elshani.

Në pamjet e siguruara nga Klankosova.tv shihet se bimët narkotike ishin të mbjellura në hapësira të brendshme, të cilat më pas janë zbuluar nga ana e policisë.

Të ngjashme